TRWA REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Godziny otwarcia

Przedszkole czynne jest  w godzinach 7.30-17.00

 

Grupy przedszkolne

W przedszkolu powstaje jedna grupa dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

 

Posiłki

Śniadanie- pierwszy posiłek dzieci spożywają w domu.

Drugie Śniadanie – dzieci mogą je zjeść między godziną 9.00 a 11.00 w trakcie pracy własnej. Dzieci siadają do stołu, na którym znajdują się różne produkty: pieczywo, wędlina, ser, warzywa, owoce, produkty zbożowe itp. Podejmują decyzję, co i ile zjedzą, a następnie same nakładają posiłek na talerz. Dzieci uczą się  samodzielności i podejmowania pierwszych decyzji.

Obiad (zupa i drugie danie) - posilki przywozi firma cateringowa specjalizująca się w żywieniu dzieci ze żłobków, przedszkoli i szkół. 

Posiłki są planowane  z dostosowywaniem do wieku dzieci ze szczególnym uwzględnieniem zapotrzebowania energetycznego, przyswajalności oraz wartości odżywczych.

Dla dzieci ze szczególnymi potrzebami dietetycznymi układane są diety indywidualne dostosowane do ich potrzeb.

Podwieczorek – zorganizowany jest podobnie do śniadanie. Dzieci spożywają owoce, warzywa, chlebki ryżowe, gryczane i jaglane, ekologiczne i zdrowe wypieki.

Nauczyciel towarzyszy dzieciom podczas wszystkich posiłków. Wiedzą one, że zawsze mogą poprosić go o pomoc.

 

Opłaty:                                                                                                                                 

500 zł-  wpisowe (opłata jednorazowa)

950 zł-  czesne miesięczne

9 zł-      dzienna stawka żywieniowa (zwracana w przypadku zgłoszenia nieobecności dziecka  

            w Przedszkolu)

 

Plan dnia: 

7.30- 9.00- powitanie dzieci w przedszkolu

9.00- 12.00- praca własna z pomocami Montessori rozpoczynająca się i kończąca spotkaniem na kręgu. Podczas pracy dzieci mają do dyspozycji stolik z drugim śniadaniem oraz zajęcia z języka angielskiego w  małych grupach.

12.00-13.30 – wyjście na dwór i powrót na obiad
13.30-14.30 – obiad oraz czas na sprzątanie i higienę
14.30-16.00 – drugi czas pracy własnej, zajęcia z rytmiki lub czas na odpoczynek dla dzieci z potrzebą drzemki
 dziennej. 

16.00-17.00 – godzina przeznaczona na  aktywność indywidualną lub w małych grupach

 

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się trzy razy w tygodniu.

Zajęcia z rytmiki odbywają się raz w tygodniu.

 

 

Czesne 950,00 zł

20% zniżki dla drugiego dziecka

Przedszkole Montessori w Sopocie - Casa Mia

Każde dziecko jest wyjątkowe. Każdy maluch ma własne zainteresowania, pasje i możliwości. Casa Mia Przedszkole Montessori w Sopocie to miejsce, w którym dzieci mogą budować swoją samodzielność w atmosferze bezpieczeństwa i szacunku. 

Program dla dziecka, a nie odwrotnie

W naszym prywatnym przedszkolu pozwalamy maluchom rozwijać się we własnym tempie. Korzystając z metody Montessori, udostępniamy dzieciom ciekawe materiały edukacyjne, zachęcające do samodzielnej pracy. Nasi podopieczni wiedzą, że przedszkole to przestrzeń, w której mogą próbować i testować. Nie boją się podejmować decyzji. Opiekun dokładnie obserwuje rozwój każdego z wychowanków, jednocześnie wspierając jego rozwój - zgodnie z przejawianymi zdolnościami i potrzebami.

Organizacja dnia w przedszkolu

Do placówki dzieci mogą przybyć już o 7.30. W ciągu dnia podopieczni otrzymują trzy posiłki. Drugie śniadanie i podwieczorek są zorganizowane tak, aby pociechy same mogły zdecydować, co chcą zjeść. Obiad dostarczany jest do przedszkola przez firmę cateringową, wyspecjalizowaną w żywieniu dzieci. W ciągu dnia jest czas na pracę indywidualną z materiałami Montessori, zabawę w niewielkich grupach i aktywność na dworze. W razie potrzeby zapewniamy możliwość drzemki.

Kogo przyjmujemy?

Nasze przedszkole niepubliczne przyjmuje dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Lokalizacja placówki to Sopot, ale chętnie gościmy również wychowanków z pozostałej części Trójmiasta. Zapraszamy do grupy! Przy zapisie bierzemy pod uwagę potrzeby dietetyczne każdego dziecka. Szczegóły, dotyczące zapisów znajdą Państwo w zakładce "Rekrutacja".

Sopot

Al. Niepodległości 735/1

tel +48 660 661 177

biuro@casamia-montessori.pl