!!! TRWA REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 !!!

Naszym celem jest przekazanie dzieciom wiedzy o otaczającym ich świecie i przygotowanie do życia w nim.

Tworzymy warunki sprzyjające rozwijaniu samodzielności oraz niezależności gdyż ważne jest dla nas, by dzieci po zakończeniu edukacji przedszkolnej miały poczucie własnej wartości i wierzyły we własne siły. Chcemy by dzieci nie bały się wyzwań, jakie stawia przed nimi świat dlatego skupiamy się na indywidualnym podejściu do możliwości i zainteresowań każdego z  nich.

Nauczyciel towarzyszy dzieciom, wspiera ich rozwój, zachęca do działania i uważnie słucha ich potrzeb. Jednocześnie daje im przestrzeń do swobodnej pracy i dokonywania wyborów. Poprzez wnikliwą obserwację dzieci, dostosowuje pracę z materiałem montessoriańskim tak, by była odpowiedzią na ich potrzeby rozwojowe.
Pracujemy nad tym, aby członkowie społeczności przedszkolnej przebywali w atmosferze  zrozumienia, szacunku i odpowiedzialności za siebie i innych. 

Nasze przedszkole jest miejscem bezpiecznym i ciepłym, w którym każdy otwarcie dzieli się swoimi radościami i smutkami, bo wie że zawsze zostanie wysłuchany.
 

Czesne 950,00 zł

20% zniżki dla drugiego dziecka

Przedszkole Montessori w Sopocie - Casa Mia

Każde dziecko jest wyjątkowe. Każdy maluch ma własne zainteresowania, pasje i możliwości. Casa Mia Przedszkole Montessori w Sopocie to miejsce, w którym dzieci mogą budować swoją samodzielność w atmosferze bezpieczeństwa i szacunku. 

Program dla dziecka, a nie odwrotnie

W naszym prywatnym przedszkolu pozwalamy maluchom rozwijać się we własnym tempie. Korzystając z metody Montessori, udostępniamy dzieciom ciekawe materiały edukacyjne, zachęcające do samodzielnej pracy. Nasi podopieczni wiedzą, że przedszkole to przestrzeń, w której mogą próbować i testować. Nie boją się podejmować decyzji. Opiekun dokładnie obserwuje rozwój każdego z wychowanków, jednocześnie wspierając jego rozwój - zgodnie z przejawianymi zdolnościami i potrzebami.

Organizacja dnia w przedszkolu

Do placówki dzieci mogą przybyć już o 7.30. W ciągu dnia podopieczni otrzymują trzy posiłki. Drugie śniadanie i podwieczorek są zorganizowane tak, aby pociechy same mogły zdecydować, co chcą zjeść. Obiad dostarczany jest do przedszkola przez firmę cateringową, wyspecjalizowaną w żywieniu dzieci. W ciągu dnia jest czas na pracę indywidualną z materiałami Montessori, zabawę w niewielkich grupach i aktywność na dworze. W razie potrzeby zapewniamy możliwość drzemki.

Kogo przyjmujemy?

Nasze przedszkole niepubliczne przyjmuje dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Lokalizacja placówki to Sopot, ale chętnie gościmy również wychowanków z pozostałej części Trójmiasta. Zapraszamy do grupy! Przy zapisie bierzemy pod uwagę potrzeby dietetyczne każdego dziecka. Szczegóły, dotyczące zapisów znajdą Państwo w zakładce "Rekrutacja".

Sopot

Al. Niepodległości 735/1

tel +48 660 661 177

biuro@casamia-montessori.pl